Predstavujeme filmovú porotu

Peter Kotrha

Rodák z Trenčína, vyštudoval Filmovú a televíznu fakultu v Bratislave. Ako strihač a kameraman sa venuje najmä dokumentárnym filmom. Je členom DogDocs, občianskeho združenia, ktoré realizuje filmové workshopy a ktoré vytvorilo niekoľko dokumentárnych filmov distribuovaných v kinách, kultúrnych centrách a verejnoprávnej televízii. Dlhodobým projektom združenia je časozberný dokumentárny seriál O mladých rodičoch, ktorý mapuje v pravidelných intervaloch piatich rokov, život šiestich rodín zo štyroch európskych krajín.

Súčasťou festivalu HoryZonty je Peter od jeho začiatku, titulkuje všetky zahraničné filmy a strihá a režíruje zvučku. Tento rok sa zhostí roly predsedu poroty.

Zuzana Burianová

Rodená Žilinčanka je absolventkou tanečného umenia na Vysokej škole Múzických umení v Bratislave, popri ktorej ukončila aj bakalársky stupeň na Concordia university v Montreale v Kanade v odbore choreografia súčasného tanca (v triede Michaela Montanara z Sirc du Soleil). Študovala aj interpretáciu moderného tanca na Stavanger University v Nórsku. V súčasnosti sa venuje vlastnej choreografickej činnosti, hosťuje v tanečných inscenáciách a pracuje na tanečných filmoch. Vedie súbor Tanečné divadlo Alternatív. Je autorkou viacerých choreografií, filmov a krátkych filmových produkcií. Okrem toho, že Zuzka je umelkyňa telom a dušou, je aj náruživá outdoor žienka, a tak sa pohybom nielen živí, ale v rôznych podobách sa mu venuje aj vo svojom voľnom čase.

Michal Chmeliar

Prepojenie outodoorových aktivít s umením našiel aj tretí člen poroty. Michal sa profesionálne venuje cestovaniu a sprevádzaniu. Od roku 2016 sa tak deje pod hlavičkou vlastnej cestovnej kancelárie Satipo Travel, ktorej činnosťou je organizovanie ciest pre malé skupiny v neformálnej a priateľskej atmosfére. Zážitky z ciest ponúka aj vo forme autorských fotografií, cestovateľských premietaní a prednášok na festivaloch, ako aj rozhovorov pre televízie a rádiá. Galéria jeho fotografií a prezentácií zachytáva 13 rokov skúseností na cestách po viac ako 40 krajinách sveta. Michal je tiež spoluzakladateľom netradičného dvojčlenného divadla Na hrane, kde pôsobí ako autor a súčasne aj herec.