Predstavujeme foto porotu

Pavol Dian

K fotografii som sa dostal počas štúdia na vysokej škole, kde som v začiatkoch experimentoval asi ako každý s rôznymi grafickými úpravami, ale zaujímali ma aj fotoaparáty ako také (veď kto by nepohrdol fotiť 50-ročným ruským FED-om). Naplno sa ale chuť k fotografii rozvinula popri turistike a horskej cyklistike. Postupne sa mi zadarilo vďaka známostiam v cyklistickej obci aj pôsobiť ako ambasádor českého výrobcu bicyklov Rock Machine, kde som mohol využiť schopnosti fotografa a jazdca v jednom. Tieto skúsenosti využívam aj doteraz a chuť fotiť a jazdiť neustále pretrváva.

Erika Melišová

Intenzívne sa k fotografovaniu dostala pri potulkách svetom. Kvôli túžbe zlepšenia výsledkov začala v roku 2007 diaľkovo študovať vo Photogenii v Brne. Tam sa jej záujem o kvalitné technické zachytenie reality zmenil na hľadanie pridanej vizuálnej hodnoty. Odvtedy pozornosť presunula na umeleckú fotografiu, luminografiu a staré fotografické techniky.

Zuzana Jargašová

Fotografii sa venuje popri cestovateľských potulkách, horolezeckých výjazdoch a objavovaní nových tvárí sveta. Keďže lezenie a cestovanie sú jednými z jej veľkých vášní, tieto témy sa objavujú aj v jej fotografickej tvorbe. Objektívom zachytáva napätie pri prelezoch, ale i pokoj nedotknutej krajiny. Je absolventkou Fakulty umění v Ostrave, na katedre kresby a grafiky, a tak i vo fotografií hľadá línie a tvary, ktoré by bolo možné použiť i do klasicky tlačených grafík či ilustrácií.