Výsledky fotosúťaže

Fotosúťaž, tak ako aj celý festival Horyzonty, bude tento rok v online podobe a teda vybrané diela budú "vystavené" na stránkach festivalu.

Fotoporota v zložení Erika Melišová, Pavol Dian a Zuzana Jargašová, vyberala z 230 prijatých fotografií. Prihliadajúc na tohtoročnú tému "Slovenský živel" sme vybrali TOP 40 snímok, ktoré uvidíte od 4.11. Výber bol o to zložitejší, že sa nedalo, ako v iné roky, sadnúť si v jednej miestnosti a hneď sa dohodnúť na daných fotkách. Museli sme si samostatne vyberať a následne hľadať spoločnú reč. Na TOP 40 sme sa zhodli celkom rýchlo, no záverečný cieľ našej misie, určiť 4 najlepšie fotky, a finálne ich poradie, bola náročná úloha.

Hlavnú cenu, Grand Prix, získal Filip Hrebenda za snímku "Cesta za svetlom". Erika k nej napísala: "Podľa mňa najviac vystihuje ducha Horyzontov (ako si ho ja predstavujem:-). Nie je statická, krásne zachytáva pohyb a aj ten "živel". Celá lahodí oku."

1. miesto získal Kurt Konrád s fotografiou "Nočná šichta". Palo k nej uviedol tento komentár: "Tu ma v prvom rade zaujala akcia, človek je priamo v tom, ešte to podtrhuje aj odletujúci ľad."

2. miesto pre Andreja Belovežčíka a snímku "Hurá na hory". Vybrali sme ju pretože je to atmosférická fotka, kompozične aj technicky veľmi zaujímavá.

3. miesto získala Vladimíra Mizeráková s fotkou "Svorka vlkov". Znova uvádzam koment od Pala, s ktorým sa stotožňujem: "Páči sa mi, môžeme sa na ňu pozrieť aj ako odkaz na súčasnú situáciu s lovom vlkov. Čo sa týka obsahu, tak dokumentaristika patrí k Horyzontom takisto ako šport.

Viem, že témou Slovenský živel, sme tento rok obmedzili okruh fotografií, no za daných okolností sme chceli povzbudiť k nájdeniu krásy a dobrodružstva práve z našich končín. Snáď sa nám to spoločne podarilo a výber fotografií sa Vám bude páčiť.

Zuzana Jargašová / predseda fotoporoty

Zhrnutie:

Grand Prix

Filip Hrebenda - Cesta za svetlom

1. miesto

Kurt Konrád - Nočná šichta

2. miesto

Andrej Belovežčík -Hurá na hory

3. miesto

Vladimíra Mizeráková - Svorka vlkov

Fotografie:

Náhľady ďalších fotografií, ktoré postúpili do finále: