Predstavujeme filmovú porotu

Jana Bučka Kovalčíková

Dokumentaristka a herečka sa filmu venuje už viac ako 20 rokov. Vyštudovala DAMU v Prahe a VŠMU v Bratislave (Filmová a televízna fakulta, odbor: dokumentárna tvorba), no počas štúdií istý čas pobudla aj v americkom Ohio, či na ročnej stáži na Kráľovskej divadelnej škole v Madride. Vo svojej filmografii má viacero publicistických relácií, množstvo TV spotov a krátkometrážnych filmov i spoluprácu s medzinárodnými filmovými festivalmi Jeden svet a Febiofest. Má početné produkčné, organizačné herecké i kameramanské skúsenosti a rôzne spolupráce. So svojimi dielami účinkovala na viacerých medzinárodných filmových a divadelných festivaloch. Medzi jej ocenené filmy patria snímky “Biomasaker” (2018), “Prvá botanička - Izabela Textorisová” (2016) „Zvonky šťastia“ (2012) „Camino“ (2012) či „Cigarety a pesničky“ (2010).

Michal Fulier

Rodák z Trenčína, debutoval na Febiofeste 2019 dlhometrážnym kinofilmom „LADA Svetom“, na ktorom sa podieľal ako režisér a kameraman. Okrem filozofie, študoval aj kameramanskú tvorbu a fotografiu na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Pracuje v oblasti filmovej tvorby, fotografie a grafického dizajnu. Spolupracoval s viacerými slovenskými dokumentaristami, medzi nimi aj s ďalšou členkou našej poroty, režisérkou Janou Bučkou. Na svojom konte má viacero úspešných dokumentárnych filmov. Je členom Asociácie slovenských kameramanov. Profesionálne sa venuje aj fotografii. Je zakladateľom a členom Združenia dokumentárnych fotografov PHOS a členom česko-slovenskej fotografickej skupiny Rovnými nohami.

Juraj Dlábik

Profesiou grafik, fotograf a príležitostný kameraman. Hory sú od malička súčasťou jeho života. Pôsobí v nich formou vysokohorskej turistiky (inštruktor) a horolezectva. Okrem našich hôr vystúpil na viacero troj a štvortisícoviek. S jeho životom sa spája aj organizácia podujatí, napríklad 31 ročníkov prechodov Malou Fatrou. S horským filmom prichádza do kontaktu už 26 rokov prostredníctvom festivalu Vysoké hory (festival o horách v Žiline), kde má na starosti program.