Predstavujeme foto porotu

Stanislava Farkasová

Fotografovanie ju baví od detstva. Keď ako desaťročná dostala prvý fotoaparát, chcela sa venovať fotografii a študovať ju. Štúdiom fotografického dizajnu na Strednej umeleckej škole v Trenčíne si splnila svoj detský sen. Učarovala jej najmä klasická fotografia. Životné zhody náhod ju nakoniec priviedli k učiteľskej profesii v materskej škole. Teraz sa fotografii venuje vo voľnom čase. Najradšej spája svoje dve vášne - turistiku a fotografiu.

Ivan Horváth

Fotografia uňho pomerne rýchlo prešla od vášne k povolaniu a napriek tomu ostala činnosťou, ktorú má stále rád. Okrem reklamnej tvorby sa venuje vlastným projektom v podobe dokumentárnej, inscenovanej či ateliérovej fotografie a štúdiu tohoto krásneho pohľadu na svet na Inštitúte tvorivej fotografie v Opave.

Juraj Ondriška

Výlety do prírody a za lezením začal najskôr dokumentovať jednoduchým kompaktom. Čoskoro však zistil, že fotenie nie je iba stláčanie spúšte. Kúpou prvej zrkadlovky sa mu otvorili nové možnosti a postupne prichádzal na zákonitosti clony a času, experimentoval so svetlom a kompozíciou. Dnes najradšej zachytáva statickú prírodu do abstraktných, dynamicky pôsobiacich obrazov použitím dlhých časov a pohybu fotoaparátu.