Aktuality

Aktuality

background

Festival dobrodružných filmov HoryZonty

Aktuality

Divider Image

Aj v roku 2023 môžete venovať dve percentá …

Bude nám cťou, ak sa rozhodnete podporiť občianske združenie HoryZonty, pod hlavičkou ktorého organizujeme festival a viacero sprievodných podujatí. Vopred ďakujeme.

06.02.2023


Poďakovanie tým najdôležitejším – divákom

ĎAKUJEME, že ste prišli! Bolo nám veľkou cťou a potešením!

17.11.2022


Poďakovanie tým, ktorí nám pomáhajú!

Festival HoryZonty 2022 skončil. Bolo nám dopriate zažiť úžasný 17. ročník. Bolo nám dopriate pripraviť ho. Bolo nám dopriate vďaka prajnosti iných.

15.11.2022


Divácka anketa – výsledky žrebovania o ceny

Z návštevníkov, ktorí sa zapojili do online hlasovania o Cenu diváka sa tentoraz šťastie usmialo na týchto desať výhercov…

13.11.2022


Výsledky medzinárodnej filmovej súťaže

Filmová porota festivalu HoryZonty v zložení: Jerzy Porębski, Miriam Petráňová a Dušan Bustin vybrala spomedzi 29 filmov nasledovné:

13.11.2022


Fotografie – sobota

Fotografie zo záverečného dňa festivalu.

13.11.2022


Fotografie – piatok

Fotografie z druhého dňa festivalu.

12.11.2022


Fotografie – štvrtok

Fotografie z prvého dňa festivalu. Ďakujeme, že ste prišli – bolo krásne byť opäť s Vami!

11.11.2022


Občerstvenie

K festivalu patria aj stretnutia a rozhovory s kamarátmi – pri káve, sladkých, či slaných dobrotách alebo teplom občerstvení. Chýbať nebude ani ponuka nápojov.
O vaše chuťové poháriky sa postará tím Gastro+Oucafé.

10.11.2022


Moderátori

Festivalom nás sprevádzajú už od jeho vzniku a ani tentoraz nemôžu chýbať… Určite viete o kom je reč, pretože k HoryZontom jednoducho patria.

Zuzka a Boris – naša moderátorská dvojica

10.11.2022


Príbehy z Cesty SNP – výstava fotografií a príbehov

„Na ceste stretávate najrôznejších ľudí a všetci tu niečo hľadáme,“ píše vo svojom príbehu Stanislava Farkašová, ktorá je zostavovateľkou výstavy a zároveň jednou zo siedmych autorov, ktorí prispeli svojimi fotografiami zachytenými na najdlhšej, približne 770 kilometrov dlhej pešej turistickej trase vedúcej naprieč celým Slovenskom.

9.11.2022


Psie záprahy nás prevezú centrom mesta

K festivalu už niekoľko rokov patria aj psie záprahy mašéra Daniela Fila z Ranču Aljaška. Previezli vás už námestím, parkom aj Zátokou pokoja, tentoraz sa znova vrátia do centra mesta. V prípade priaznivého počasia ich nájdete v sobotu dopoludnia na Farskej ulici.

8.11.2022


Súťaž o vstupenky

Tretie kolo súťaže o celofestivalovú vstupenku!

8.11.2022


Soňa Kopčoková a Viliam Bendík – beseda k filmu Sama na ceste

Film Sama na ceste jeho tvorca Viliam Bendík nazval aj filmom o snoch, ktoré bolia.  Jeho hrdinkou je mama troch adoptovaných detí, majsterka sveta aj Európy vo fitness a držiteľka rekordov na dlhých tratiach po celom Slovensku.

7.11.2022


ZNELKA FESTIVALU

O oficiálnu znelku festivalu HoryZonty 2022 sa opäť postaral skvelý Peťo Kotrha 🙂

5.11.2022


TVORENIE NA CESTE

Tvorivý worskshop v kaviarni Na ceste, ktorá je chránenou dielňou klientov s mentálnym postihnutím

4.11.2022


CYKLODIVOčiny – Tour de HoryZonty

DIVO občasné združenie pozýva v sobotu 12.11.2022 všetkých malých milovníkov cyklistiky vo veku od 0-13 rokov na detské cyklopreteky so série “CYKLO DIVOčiny”.

 2.11.2022


Zasadanie fotoporoty

Každý rok sa fotoporota trápi nad výberom z množstva prijatých fotografií z každého kúska sveta. Ani tento rok tomu nebolo inak a tak sa trom porotkyniam parilo z hláv, až kým sa zdarne nedopracovali k úspechu, čím bol výber 40 najlepších outdoorových snímok. Téma “NaPlno” bola splnená do bodky a autori naozaj poslali svoje najlepšie akčné úlovky.

 30.10.2022


Joži a Pali

Minuloroční víťazi filmovej súťaže porozprávajú o svojom poslednom dobrodružstve

Splaviť Dunaj na nafukovacom člne, hoci nevieš plávať. Prejsť stopom celú Čínu bez znalosti čínskeho jazyka. Na motorke objavovať Vietnam a riešiť nespočetne veľa technických problémov. Vydať sa na cestu na koňoch cez Patagóniu bez skúseností s koňmi. Zdá sa vám to bláznivé?

 29.10.2022


Andrej Haršány

V osobe prvého hosťa sekcie Umenie a šport v živote zdravotne postihnutých sme našli nielen vynikajúceho športovca, ale aj aktívneho umelca, ktorý svoje diela tvorí priamo v prírodnom prostredí – Andreja Haršányho.

Diskusia s  prvým slovenským paralezcom, ktorý sa umiestnil na medzinárodnej súťaži a úspešným sochárom, ktorý spája horolezectvo so sochárstvom priamo v krajine sa uskutoční  27. 10. 2022 v Kaviarni Na ceste (Katov dom, Matúšova ulica, Trenčín).

 26.10.2022


Nosičov sen

Stojí za to prísť sa pozrieť k Farským schodom, ochutnať voňavý nosičský čaj a vychutnať si atmosféru šialených pretekov!

24.10.2022


Vstupenky na festival  HoryZonty 2022

Informácie o predpredaji vstupeniek….

20.10.2022


Program festivalu HoryZonty 2022

Prinášame program festivalu HoryZonty – pozrite si, čo sme pre Vás pripravili 🙂

19.10.2022


Predstavujeme fotoporotu

Fotosúťaž s témou “NaPlno” ešte stále čaká na Vaše snímky, zapojiť sa môžete do 23.10.20222. Z fotografií následne vyberie 40 najlepších porotcovské trio v zložení Katarína Hlavatovičová, Veronika Marek Markovičová a Zuzana Jargašová.

18.10.2022


Róbert Gálfy – horolezec, športový skialpinista, extrémny lyžiar a horský vodca

Pred štrnástimi rokmi sme mali česť privítať na festivale Ivana Gálfyho, priekopníka československého expedičného horolezectva a dlhoročného náčelníka Horskej služby na Slovensku. Tento rok bude hosťom HoryZontov jeho syn Róbert Gálfy – legenda súťažného skialpinizmu, horolezec, horský vodca a úspešný outdoorový podnikateľ.

17.10.2022


Beh o pohár festivalu

O tom, že beh k HoryZontom patrí, sa vás snažíme presvedčiť nielen filmami a prezentáciami s bežeckou tematikou, ale aj obľúbenými pretekmi, ktoré už celé desaťročie organizuje trenčiansky bežec Juraj Hudák s manželkou Jitkou a skupinkou priateľov. Aj tento rok pre dospelých bežcov a juniorské kategórie pripravia približne šesťkilometrovú trať centrom mesta a priľahlým lesoparkom Brezina. Deti budú súťažiť v závislosti od veku na rôzne dlhých tratiach od 100 až po 1200 metrov.

11.10.2022


Filmová porota

Do filmovej súťaže mohli po prvý krát prihlásiť svoje snímky tvorcovia z celého sveta. Prihlásených bolo celkovo 53 filmov, z nich je do hlavného festivalového programu zaradených tridsať. O víťazoch ocenení Grand Prix za najlepší festivalový film a cien za najlepší slovenský film, najlepší outdoorový film, najlepší eko film (s nízkou uhlíkovou stopou) a Cenu pre začínajúceho filmového tvorcu rozhodne medzinárodná porota v zložení: Jerzy Porębski, Miriam Petranová a Dušan Bustin.

8.10.2022


Igor Koller (SK) – 55 rokov na skalách a v horách…

… alebo Ako liezť od mladosti do 70-tky, ako liezť od dvojmetrových liepakov po tisícmetrové steny a sedemtisícovky, ako liezť v lete aj v zime, ako liezť pre radosť, aj pre výkony

20.9.2022


Alena Konečná (CZ) – Na nádych okolo sveta

Česká freediverka Alena Konečná je  ponorom s plutvou do hĺbky 97 metrov je držiteľkou národného rekordu. Pri freedivingu sa ponára bez dýchacieho prístroja, len so zásobou vzduchu, ktorého sa nadýchne nad hladinou. V disciplíne CNF, kde je potápač odkázaný len na vlastné sily, a teda nepoužila lano ani plutvy na nohách, dosiahla v roku 2016 svetový rekord. Ponorila sa do hĺbky 60 metrov, čo jej aj s návratom na hladinu trvalo tri minúty.

4.8.2022


FOTOSÚŤAŽ

Život treba žiť naplno. A tak neváhame a vyhlasujeme pre Vás novú tému fotosúťaže, do ktorej sa môžete zapojiť už teraz. “Naplno” je výzva k naozaj akčným, dych berúcim, rozum zastavujúcim záberom z outdoorových športov, výletov, návštev rôznych krajín.

1.7.2022


Filmová súťaž

Sedemnásty ročník festivalu HoryZonty prichádza s medzinárodnou filmovou súťažou.

Prihlasovať môžete filmy dokumentárne, hrané i animované, ktorých obsah je situovaný do outdoorového prostredia. Slovenské a zahraničné filmy – profesionálne aj amatérske – s obsahom výnimočných športových výkonov, cestovania, života tradičných kultúr či ekologických problémov bude hodnotiť medzinárodná filmová porota…

1.7.2022