background

Festival dobrodružných filmov HoryZonty

Aktuality

Divider Image

Psie záprahy – Ukážková jazda psích záprahov

Ukážkovú jazdu na netradičnom povoze môžete zažiť aj bez snehu. Psíky mašéra Daniala Filu sú totiž v každom ročnom období zvyknuté ťahať špeciálny tréningový vozík. Okrem mašéra sa naň zmestí aj jedno až dvojčlenná posádka. Vyhliadková trasa povedie Mierovým námestím.

29.9.2023


Gustáv Stibrányi – beseda k filmu Gustov americký sen

Gustáv Stibrány prešiel so svojím elektrobicyklom ako prvý na svete Pan American Highway, bájnu takmer 26 tisíc kilometrov dlhú cestu naprieč Severnou a Južnou Amerikou. Z  Anchorage na Aljaške do mesta Ushuaia v Argentíne mu to trvalo 284 dni, teda približne deväť a pol mesiaca.

19.9.2023


Trenčiansky filmový festival HoryZonty privíta divákov po 18. krát

Prípravy na 18. ročník Festivalu dobrodružných filmov HoryZonty sú v týchto dňoch už v plnom prúde. Návštevníkom podujatie opäť ponúkne…..

3.9.2023


Festival dobrodružných filmov HoryZonty 2023 vyhlasuje filmovú súťaž

Do súťaže môžu tvorcovia prihlasovať dokumentárne, hrané alebo animované filmy, ktorých obsah je situovaný do outdoorového prostredia a zobrazuje outdoorové športy, cestovanie, život tradičných kultúr či ekologické témy.

24.04.2023


Vyhlásenie XVIII. ročníka fotosúťaže s témou „Dobrodružstvo“

Neváhajte sa zapojiť sa do diania festivalu už teraz – nafotením nových záberov, či pohľadaním v svojich archívoch a následne zaslaním maximálne troch fotografií s outdoorovou tematikou.

24.04.2023


Aj v roku 2023 môžete venovať dve percentá …

Bude nám cťou, ak sa rozhodnete podporiť občianske združenie HoryZonty, pod hlavičkou ktorého organizujeme festival a viacero sprievodných podujatí. Vopred ďakujeme.

06.02.2023