background

Festival dobrodružných filmov HoryZonty

Aktuality

Divider Image

Výsledky medzinárodnej filmovej súťaže

V medzinárodnej filmovej súťaži 18. ročníka Festivalu dobrodružných filmov HoryZonty porota v zložení Josef Erla, Lucia Kašová a Viliam Bendík udelila tieto ceny:

12.11.2023


Divácka anketa – výhercovia

Z návštevníkov, ktorí sa zapojili do online hlasovania o Cenu diváka sa tentoraz šťastie usmialo na týchto desať výhercov:

12.11.2023


Výsledky fotosúťaže

Odborná porota rozhodla o výsledkoch fotosúťaže.

9.11.2023


Zasadanie fotoporoty

Úloha porotcov je neľahká aj keď sa stretnú zoči voči a snažia sa vybrať najlepšie snímky, no napriek teplej jeseni nás covid donútil k zasadaniu fotoporoty online. Do súťaže sa zapojilo cez 50 ľudí s vyše 150 fotografiami.

8.11.2023


Denis Matúš – uvedenie filmu Outdoor Film Festival

Nahliadnite do zákulisia festivalu HoryZonty. Počas príprav minulého ročníka, aj na samotnom festivale náš tím sprevádzal režisér Denis Matúš so svojou kamerou…

8.11.2023


Jaroslav Tešlár – beseda s režisérom a protagonistom filmu Tri odtiene Pyrenejí

Na to, aby človek prekonal svoje hranice, netreba byť profesionálnym športovcom. Do Pyrenejí prichádzajú traja kamaráti s horskými bicyklami. Hory sú to naozaj pestré a horská cyklistika tiež, a o tom nám príde v besede k filmu porozprávať jeho režisér a zároveň jeden z aktérov, Jaro Tešlár.

7.11.2023


Pan American Highway – autorská výstava fotografií Gustáva Stibrányiho

Výstava fotografií  Pan American Highway je prierezom úžasného, takmer trištvrte roka trvajúceho výletu 71-ročného Gustáva Stibrányiho. Svoju 25 750 kilometrov dlhú cestu zdokumentoval na fotografiách, kde zachytil rôzne krajiny, klimatické pásma, nadmorské výšky a kultúry.

7.11.2023


Štefan Karak a Jakub Varinský – beseda k filmu Štefan

Štefan Karak sa behaniu začal venovať v roku 2007 ako 55-ročný. Odvtedy má na svojom konte viacero majstrovstiev sveta v behu do vrchu, účasť na uznávaných svetových ultrabehoch a je držiteľom niekoľkých slovenských rekordov. Na HoryZontoch sa predstaví v sobotu 11. novembra v popoludňajšom bloku spolu s režisérom filmu Štefan Jakubom Varinským.

6.11.2023


Žena a hory – autorská výstava fotografií Juraja Kožiaka

Pozývame vás na prehliadku sveta, v ktorom sa stretávajú vášeň, príroda a odvaha.

5.11.2023


Nosičov sen, preteky, kde preskakuje iskra

Pre mnohých je druhá novembrová sobota bežným víkendovým dňom. Sú ale aj takí, ktorí majú práve tento deň spojený s Nosičovým snom – pretekmi vo vynáške pivného suda na nosičskej krošni po 105-tich Farských schodoch.

2.11.2023


Lenka Figúrová – prezentácia Zlanenie vodopádu Salto Angel

UŽ TENTO ŠTVRTOK 2.11.2023 v KKC HVIEZDA TRENČÍN

Vodopád Salto Angel je 15-krát vyšší ako Niagarské vodopády, voda z neho padá z takmer kilometrovej výšky. Ako prvý na svete ho zlanil Peter Becko Ondrejovič v roku 1997 a vytýčil tak cestu, ktorá je využívaná dodnes. Rád sa k nemu vracia a pomáha plniť sny ďalším odvážlivcom. Tento rok sa k nim zaradila Lenka Figúrová, a práve ona nám o tomto nezabudnuteľnom zážitku porozpráva vo štvrtok 2. novembra v KKC Hviezda v Trenčíne.

31.10.2023


Alena Zárybnická

„Kdo chce pochopit počasí, měl by zkusit život v oblacích… Aspoň na chvíli!“

-prezentácia českej meteorologičky, moderátorky a športovkyne o tom ako sa predpovedá počasie, nielen pre horolezcov

24.10.2023


Vstupenky

Od dnes sú v predaji vstupenky – na jednotlivé bloky, prípadne celofestivalové vstupenky.

23.10.2023


Program festivalu HoryZonty

Prinášame kompletný program Festivalu dobrodružných filmov HoryZonty 2023.

22.10.2023


Fotoporota

Posledných pár dní zostáva do uzávierky fotosúťaže s témou “Dobrodružstvo”. S radosťou Vám predstavujeme Luciu Kotrhovú, Michala Štefkoviča a Zuzanu Jargašovú ako tohtoročnú fotoporotu, ktorá rozhodne o víťazných fotografiách a vyberie najlepšie snímky na výstavu v Dome Armády. Neváhajte a pošlite aj Vaše fotografie do 22.10.2023.

19.10.2023


12.ročník Behu o pohár Festivalu HoryZonty v Trenčíne.

Učaroval vám beh? Neváhajte a prihláste sa na tradičné festivalové bežecké preteky. Konať sa budú v posledný deň festivalu, v sobotu 11. novembra.

18.10.2023


Filmová porota

O víťazoch ocenení Grand Prix za najlepší festivalový film a cien za najlepší slovenský film, najlepší outdoorový film, najlepší eko film s nízkou uhlíkovou stopou a Cenu pre začínajúceho filmového tvorcu rozhodne medzinárodná porota v zložení: Josef Erla, Lucia Kašová a Viliam Bendík.

9.10.2023


Tomáš Vejmola – cestovateľská stand-up projekcia

Tomáš Vejmola je mladý cestovateľ, ktorý sa rozhodol brázdiť svet s úsmevom na tvári a na netradičnom dopravnom prostriedku – tuk-tuku. Expedície, do ktorých sa Tomáš púšťa, garantujú množstvo zážitkov, ale aj veselé historky, pri ktorých sa od srdca zasmejete, dozviete sa niečo nové o cestovaní a ktovie, možno sa aj inšpirujete ; ).

7.10.2023


Psie záprahy – Ukážková jazda psích záprahov

Ukážkovú jazdu na netradičnom povoze môžete zažiť aj bez snehu. Psíky mašéra Daniela Filu sú totiž v každom ročnom období zvyknuté ťahať špeciálny tréningový vozík. Okrem mašéra sa naň zmestí aj jedno až dvojčlenná posádka. Vyhliadková trasa povedie Mierovým námestím.

29.9.2023


Gustáv Stibrányi – beseda k filmu Gustov americký sen

Gustáv Stibrány prešiel so svojím elektrobicyklom ako prvý na svete Pan American Highway, bájnu takmer 26 tisíc kilometrov dlhú cestu naprieč Severnou a Južnou Amerikou. Z  Anchorage na Aljaške do mesta Ushuaia v Argentíne mu to trvalo 284 dni, teda približne deväť a pol mesiaca.

19.9.2023


Trenčiansky filmový festival HoryZonty privíta divákov po 18. krát

Prípravy na 18. ročník Festivalu dobrodružných filmov HoryZonty sú v týchto dňoch už v plnom prúde. Návštevníkom podujatie opäť ponúkne…..

3.9.2023


Festival dobrodružných filmov HoryZonty 2023 vyhlasuje filmovú súťaž

Do súťaže môžu tvorcovia prihlasovať dokumentárne, hrané alebo animované filmy, ktorých obsah je situovaný do outdoorového prostredia a zobrazuje outdoorové športy, cestovanie, život tradičných kultúr či ekologické témy.

24.04.2023


Vyhlásenie XVIII. ročníka fotosúťaže s témou „Dobrodružstvo“

Neváhajte sa zapojiť sa do diania festivalu už teraz – nafotením nových záberov, či pohľadaním v svojich archívoch a následne zaslaním maximálne troch fotografií s outdoorovou tematikou.

24.04.2023


Aj v roku 2023 môžete venovať dve percentá …

Bude nám cťou, ak sa rozhodnete podporiť občianske združenie HoryZonty, pod hlavičkou ktorého organizujeme festival a viacero sprievodných podujatí. Vopred ďakujeme.

06.02.2023