Aktuality

Aktuality

background

Festival dobrodružných filmov HoryZonty

Aktuality

Divider Image

Alena Konečná (CZ) – Na nádych okolo sveta

Česká freediverka Alena Konečná je  ponorom s plutvou do hĺbky 97 metrov je držiteľkou národného rekordu. Pri freedivingu sa ponára bez dýchacieho prístroja, len so zásobou vzduchu, ktorého sa nadýchne nad hladinou. V disciplíne CNF, kde je potápač odkázaný len na vlastné sily, a teda nepoužila lano ani plutvy na nohách, dosiahla v roku 2016 svetový rekord. Ponorila sa do hĺbky 60 metrov, čo jej aj s návratom na hladinu trvalo tri minúty.

4.8.2022


FOTOSÚŤAŽ

Život treba žiť naplno. A tak neváhame a vyhlasujeme pre Vás novú tému fotosúťaže, do ktorej sa môžete zapojiť už teraz. “Naplno” je výzva k naozaj akčným, dych berúcim, rozum zastavujúcim záberom z outdoorových športov, výletov, návštev rôznych krajín.

1.7.2022


Filmová súťaž

Sedemnásty ročník festivalu HoryZonty prichádza s medzinárodnou filmovou súťažou.

Prihlasovať môžete filmy dokumentárne, hrané i animované, ktorých obsah je situovaný do outdoorového prostredia. Slovenské a zahraničné filmy – profesionálne aj amatérske – s obsahom výnimočných športových výkonov, cestovania, života tradičných kultúr či ekologických problémov bude hodnotiť medzinárodná filmová porota…

1.7.2022