Od šteniatka k ochrancovi stád

Od šteniatka k ochrancovi stád

HoryZonty

Festivalové filmy

Od šteniatka k ochrancovi stád

Divider Image

Réžia: Katarína Tekeľová  / Slovensko / 2022 / 31 minút /

SOBOTA    12.11.22   14,30-18,00 ODA Divadelná sála


Grim je šteniatko. Od ostatných šteniatok sa nelíši ničím. Je hravý, zvedavý, rád sa klbčí so svojimi rovesníkmi a po úmornej “práci” usilovne spí.

A predsa ho v jeho živote čaká veľká zodpovedná úloha. Musí sa zoznámiť so všetkými ovcami v maštali, naučiť sa s nimi žiť, ako ich vziať na pašu a ako na ne dávať pozor, aby sa im nič nestalo.

Totiž, keď Grim vyrastie, bude z neho veľký ochranca ovčieho stáda. Spolu so svojou svorkou bude ovce chrániť pred vlkmi, medveďmi, či inými šelmami. Všetci totiž žijú v jednom priestore. Ovce na salašoch v lone nádhernej prírody na Poľane a veľké šelmy v lesoch, neďaleko pastvín.

Dokáže to Grim? Zvládne ochrániť ovce od jari do príchodu zimy? Alebo budú mať navrch divé šelmy, ktoré sú tam doma? Podarí sa im strhnúť nejakú ovečku a urobiť ovčiarom škodu?

Film Od šteniatka k ochrancovi stád umožní nahliadnuť do zákulisia stále zachovalých horehronských salašov a tiež do výchovy stredoázijského pastierskeho psa a jeho života, v ktorom sa musí popasovať s nejednou nebezpečnou situáciou.

A tiež vám prezradí, prečo pastierske psy behajú okolo svojho stáda navoľno, čo robiť, keď sa nimi stretnete a tiež, že sa ich netreba báť.