background

HoryZonty

Fotosúťaž

Fotoporota

Divider Image

Posledných pár dní zostáva do uzávierky fotosúťaže s témou “Dobrodružstvo”. S radosťou Vám predstavujeme Luciu Kotrhovú, Michala Štefkoviča a Zuzanu Jargašovú ako tohtoročnú fotoporotu, ktorá rozhodne o víťazných fotografiách a vyberie najlepšie snímky na výstavu v Dome Armády. Neváhajte a pošlite aj Vaše fotografie do 22.10.2023.

Lucia Kotrhová

Od fotografovania prírody sa veľmi rýchlo dostala k fotografovaniu podujatí. Keď bolo treba “cvaknúť zopár fotiek” z eventu, ktorí spoluorganizovala, neváhala. V tejto úlohe sa cíti prirodzene. Snaží sa stratiť v dave a vykročiť mimo komfortnej zóny, ak si to fotka vyžaduje. S fotoaparátom v ruke ste ju mohli stretnúť nielen na Horyzontoch, festivale Pohoda, ale i na TEDxTrenčín či na podujatiach TN2026. Čo ju naučilo fotografovanie? Trpezlivosti – Čakať na ten správny moment.


Michal Štefkovič

Fotografovať začal, lebo mal pocit, že svet okolo neho je nádherný a chcel aby to mohli vidieť aj ostatní.  Zachytával krásy prírody ale aj zaujímavých ľudí na svojich cestách po svete. Teraz fotí už iba pre seba na mobil. Miesta, momenty a ľudí vo svojom okolí, ktorí robia bežné dni neobyčajnými.


Zuzana Jargašová

Fotografii sa venuje popri cestovateľských potulkách, horolezeckých výjazdoch a objavovaní nových tvárí sveta. Keďže lezenie a cestovanie sú jednými z jej veľkých vášní, tieto témy sa objavujú aj v jej fotografickej tvorbe. Objektívom zachytáva napätie pri prelezoch, ale i pokoj nedotknutej krajiny. Je absolventkou Fakulty umění v Ostrave, na katedre kresby a grafiky, a tak i vo fotografií hľadá línie a tvary, ktoré by bolo možné použiť i do klasicky tlačených grafík či ilustrácií.