Fotoporota

Fotoporota

background

HoryZonty

Fotosúťaž

Fotoporota

Divider Image

Predstavujeme fotoporotu

Fotosúťaž s témou “NaPlno” ešte stále čaká na Vaše snímky, zapojiť sa môžete do 23.10.20222. Z fotografií následne vyberie 40 najlepších porotcovské trio v zložení Katarína Hlavatovičová, Veronika Marek Markovičová a Zuzana Jargašová. 

 

Katarína Hlavatovičová

Fotografovať začala v pätnástich na analógový fotoaparát, keď ju očarila umelecká čiernobiela fotografia a po nociach vyvolávala fotografie v domácej čiernej komore. V rozhodovaní sa o vysokej škole síce dala prednosť ekológii, ale fotografia zostala stále jej najväčšou vášňou. Najviac ju baví jemne inscenovaná fotografia ľudí v prírode a dokumentovanie cestovania s rodinou.


Veronika Marek Markovičová

Absolventka VŠVU v Bratislave, venuje sa výtvarnej fotografii. Okrem toho pôsobí ako kurátorka, publicistka a editorka stránky www.dokumentmagazín.sk, ktorú tvoria spoločne s Jánom Viazaničkom ako online archív slovenskej fotografie. Krajina predstavuje dôležitú súčasť jej tvorby, do ktorej často pomocou rôznych grafických techník umiestňuje ďalšie vrstvy rozprávania.


Zuzana Jargašová

Fotografii sa venuje popri cestovateľských potulkách, horolezeckých výjazdoch a objavovaní nových tvárí sveta. Keďže lezenie a cestovanie sú jednými z jej veľkých vášní, tieto témy sa objavujú aj v jej fotografickej tvorbe. Objektívom zachytáva napätie pri prelezoch, ale i pokoj nedotknutej krajiny. Je absolventkou Fakulty umění v Ostrave, na katedre kresby a grafiky, a tak i vo fotografií hľadá línie a tvary, ktoré by bolo možné použiť i do klasicky tlačených grafík či ilustrácií.