HoryZonty

Fotosúťaž

Zasadanie fotoporoty


  • GRAND PRIX: Kristián Poruban – V zajatí vetra

 

  • 1. miesto: Matej Slezák – Do neznáma
  • 2. miesto: Kurt Konrád – Highline
  • 3. miesto: Róbert Kučák – Reflexie

Dobrodružstvo má mnoho podôb a tento rok má aj podobu témy pre fotosúťaž. Každému toto slovo evokuje vlastné predstavy, každý má jedinečné zážitky a mnohým sa podarilo zachytiť nevšedný moment vlastného dobrodružstva.

Úloha porotcov je neľahká aj keď sa stretnú zoči voči a snažia sa vybrať najlepšie snímky, no napriek teplej jeseni nás covid donútil k zasadaniu fotoporoty online. Do súťaže sa zapojilo cez 50 ľudí s vyše 150 fotografiami.

Nakoniec však porotcovia úspešne prišli k štyridsiatke snímkov, ktoré poputujú na výstavu do Domu Armády – hlavného dejiska festivalu Horyzonty.

O prvé miesto a Grand Prix sa pobili snímky od Mateja Slezáka a Kristína Porubana. Nakoniec hlasovanie rozhodlo o výhre snímku s horolezcom, kde Poruban zachytil sypúci sa sneh pri ľadolezení. Človek má chvíľami pocit, že fotka je urobená v noci a vločky sú trblietajúca nočná obloha. Na Slezákovej fotografii sme ocenili kompozíciu, farby a zachytenie momentu v hmle, ktorá otvára otázku, aké dobrodružstvo sa skrýva za ňou.

 

Aj tento rok sa chcem srdečne poďakovať všetkým zúčastneným, popriať a povzbudiť k novým výletom a skvostným záberom.