Hostia

Hostia

HoryZonty

Hostia

Hostia festivalu HoryZonty

Divider Image

Každý rok sa snažíme pozvať zaujímavých hostí – výnimočných ľudí, ktorí nám porozprávajú o svojich zážitkoch, príbehoch a životných skúsenostiach.

Róbert Gálfy (SK)

Róbert Gálfy (SK)horolezec, športový skialpinista, extrémny lyžiar a horský vodca

Pred štrnástimi rokmi sme mali česť privítať na festivale Ivana Gálfyho, priekopníka československého expedičného horolezectva a dlhoročného náčelníka Horskej služby na Slovensku. Tento rok bude hosťom HoryZontov jeho syn Róbert Gálfy – legenda súťažného skialpinizmu, horolezec, horský vodca a úspešný outdoorový podnikateľ.

Igor Koller (SK)

igor Koller (SK)55 rokov na skalách a v horách...

… alebo Ako liezť od mladosti do 70-tky, ako liezť od dvojmetrových liepakov po tisícmetrové steny a sedemtisícovky, ako liezť v lete aj v zime, ako liezť pre radosť, aj pre výkony

Alena Konečná (CZ)

Alena Konečná (CZ)Na nádych okolo sveta

Túžbou môjho srdca je ponoriť sa do hlbín mora a zažívať objatie oceánu a všetky tie krásne tvory, ktorými som obklopená. Cítim, akú slobodu, ticho a harmóniu mi prináša ponorenie v mori…

Joži a Pali (SK)

Joži a Pali (SK)Minuloroční víťazi filmovej súťaže porozprávajú o svojom poslednom dobrodružstve

Splaviť Dunaj na nafukovacom člne, hoci nevieš plávať. Prejsť stopom celú Čínu bez znalosti čínskeho jazyka. Na motorke objavovať Vietnam  a riešiť nespočetne veľa technických problémov. Vydať sa na cestu na koňoch cez Patagóniu bez skúseností s koňmi. Zdá sa vám to bláznivé?

Soňa Kopčoková a Viliam Bendík (SK)

Soňa Kopčoková a Viliam Bendík beseda k filmu Sama na ceste

Film Sama na ceste jeho tvorca Viliam Bendík nazval aj filmom o snoch, ktoré bolia.  Jeho hrdinkou je mama troch adoptovaných detí, majsterka sveta aj Európy vo fitness a držiteľka rekordov na dlhých tratiach po celom Slovensku.

 

Andrej Haršány (SK)

Andrej HaršányPrezentácia športovca v rámci špeciálnej sekcie Umenie a šport v živote zdravotne postihnutých

Diskusia s paralezcom a sochárom Andrejom Haršánym, prvým slovenským paralezcom, ktorý sa umiestnil na medzinárodnej súťaži. Okrem týchto úspechov je úspešným sochárom, ktorý spája horolezectvo so sochárstvom priamo v krajine.
27. október 2022 o 18:00 v Kaviarni Na ceste, Katov dom