background

Hostia

Festival HoryZonty

Denis Matúš – uvedenie filmu Outdoor Film Festival

Divider Image

Nahliadnite do zákulisia festivalu HoryZonty. Počas príprav minulého ročníka, aj na samotnom festivale náš tím sprevádzal režisér Denis Matúš so svojou kamerou...

Výsledkom je film, ktorý zachytáva reálne situácie organizátorov, ktorí pripravujú podujatie v post-kovidovom období. Čelia tak novým skutočnostiam, pretože nevedia odhadnúť, ako veľmi sa zmenil pohľad diváka po dvoch rokoch bez kultúrnych podujatí. Film, ktorý uvedie jeho tvorca Denis Matúš, si môžete pozrieť  v piatok 10. novembra v popoludňajšom bloku.

Denis Matúš 

Denis sa venuje filmu a videu od svojej základnej školy. Zo začiatku ho pohltil strih, a tak o sebe hovoril, že bude strihač. Časom ho to ale začalo ťahať viac k filmovej réžii, čo sa nakoniec ukázalo ako jeho cesta. Sám hovorí, že nepatrí do žiadnej skupiny tvorcov, teda nemôžeme povedať, že je to dokumentarista, či režisér hraných filmov. Téma alebo príbeh ho musia zaujať natoľko, aby si k nim vytvoril osobný vzťah, vraj až potom môže pripravovať dielo. Je teda jedno, aký druh alebo žáner je to.

Za svoj čas strávený vo svete filmu stihol pracovať ako reportážny kameraman v domácich, ale aj zahraničných televíznych staniciach a veľa času strávil aj pri reklamných spotoch a marketingových kampaniach.

Jeho hlavnou náplňou je napriek všetkému tvorba filmov, preto sa sústredí práve na nové príbehy.

Denisov najnovší snímok je o našom festivale. Film už bol uvedený na niekoľkých festivaloch a na svojom konte má aj cenu Grand prix: Best short documentary.