Soňa Kopčoková a Viliam Bendík

Soňa Kopčoková a Viliam Bendík

HoryZonty

Hostia

Soňa Kopčoková a Viliam Bendík – beseda k filmu Sama na ceste

Divider Image

Film Sama na ceste jeho tvorca Viliam Bendík nazval aj filmom o snoch, ktoré bolia.  Jeho hrdinkou je mama troch adoptovaných detí, majsterka sveta aj Európy vo fitness a držiteľka rekordov na dlhých tratiach po celom Slovensku.

Najnovší snímok Viliama Bendíka bol v premiére uvedený 7. septembra 2022, kedy vypredal najväčšiu sála kina Lumiére v Bratislave. Veríme, že sa bude páčiť aj vám – film aj besedu s jeho hlavnou protagonistkou Soňou Kopčokovou  si budete môcť užiť v sobotu 12. novembra 2022 v Posádkovom klube v Trenčíne.

 

Soňa Kopčoková

Soňa Kopčoková je bývalá profesionálna fitnesska s titulmi Majsterky sveta aj Európy. Po skončení vrcholovej športovej kariéry sa venovala naplno rodine. Až kým nezistila, že miluje beh v horách na dlhých tratiach. A tak si dnes plní svoje sny v kopcoch, často len sama so sebou…

16. júna 2021 dobehla na Devín po 11 dňoch 15 hodinách a 30 minútach v novom slovenskom ženskom rekorde na trase Cesty hrdinov SNP. Z Dukly až do Bratislavy bežala sama, bez podpory, s jediným batohom, kde si niesla všetko, čo potrebovala na prežitie…

Soňa má však na svojom konte o mnoho viac úspechov V roku 2018 napríklad vyhrala ligu Slovak ultra trail a tento rok sa kvalifikovala na UTMB Mont-Blanc.  A hoci šport pre ňu znamená veľa, stále na prvé miesto kladie svoju rodinu.

 

Viliam Bendík

„Rozprávame skutočné príbehy y hôr o behu a o priateľstve, chceme inšpirovať ľudí, aby si z času na čas zabehli v horách svoj vlastný príbeh.“

Viliam Bendík žije v súčasnosti v Bratislave, no vyrastal pod Tatrami. Roky pôsobil ako manažér v nadnárodných spoločnostiach, no málo času na rodinu a zdravotné problémy stáli v roku 2013 za rozhodnutím zavesiť manažérsku profesiu na klinec a odísť zo sveta korporácií. Odvtedy začal písať nový príbeh svojho života. Založil si malú spoločnosť, začal tráviť viac času so svojou rodinou a znovuobjavil svoje staré koníčky –  hory, fotografiu a film.

Spoločnosť BENDIK FILMS  založil ako platformu pre realizáciu dokumentárnych filmov o horách, priateľstve a ultrabežeckých dobrodružstvách s výnimočnými príbehmi zo skutočného života. Na svojom konte má viacero úspešných filmov, ktoré sme mali možnosť vidieť aj na našom festivale.

Prvým uceleným filmovým projektom bol v roku 2015 film 12CH Vysoké Tatry Trail. Nasledovali filmy inšpirované silnými príbehmi y histórie Kroky na hrane a Nájdem odvahu i bežecké filmové portréty Značkár Štefánik Trail a Igor Bazala.