background

Hostia

Festival HoryZonty

Tomáš Vejmola – cestovateľská stand-up projekcia

Divider Image

Tomáš Vejmola je mladý cestovateľ, ktorý sa rozhodol brázdiť svet s úsmevom na tvári a na netradičnom dopravnom prostriedku – tuk-tuku. Expedície, do ktorých sa Tomáš púšťa, garantujú množstvo zážitkov, ale aj veselé historky, pri ktorých sa od srdca zasmejete, dozviete sa niečo nové o cestovaní a ktovie, možno sa aj inšpirujete ; ).

Na festivalovom pódiu nám Tomáš predstaví jeden zo svojich neuveriteľných príbehov –  9000 kilometrovú cestu po východnej Afrike – JAR, Botswane, Zambii, Zimbabwe, Malawi, Tanzánii a Ugande. Na 111 dní dlhej ceste Tomáša sprevádzal kameraman David Žváček, takže z veselých a občas až neuveriteľných historiek vznikli nielen fotografie a krásne zábery z dronu, ale aj videá.

 

A tak pozývame všetkých vás, ktorí sa chcete zasmiať – a nechcete cestovať tuk-tukom po svete : ) . Dozviete sa ako sa riadi tuk-tuk v Afrike, ako žijú dnešné domorodé kmene, čo všetko sa tam konzumuje, čo malária a kde to bolo najťažšie…

 

Tomáš Vejmola alias Tomík

vizitka

 

  • Na svoju prvú cestu Tomáš vyrazil na bicykli do Gruzínska a späť. Hoci nikdy neprešiel viac ako 50 kilometrov, za 101 dní zvládol prejsť cez 7000 km.
  • Na ďalšiu cestu sa rozhodol vyraziť do Bangkoku, kde si kúpil 35 rokov starú motorizovanú trojkolesovú rikšu – tuk-tuk, a vyrazil s ním naspäť. Cez Thajsko, Myanmar, Indiu, Nepál, Irán, Turecko, Bulharsko,… až domov, do Hraníc na Morave.
  • Keď práve necestuje s trojkolkou, robí sprievodcu v Maroku či v Gruzínsku alebo cestuje po Česku, kde v knižniciach, kinách, školách a na festivaloch rozpráva o svojich cestách.
  • Napísal dve knihy a natočil cestopis Z Hraníc okolo hraníc, ktorý je možné vidieť na TV Prima Zoom.