Beh o pohár festivalu

Beh o pohár festivalu

HoryZonty

Podujatia

Behu o pohár festivalu HoryZonty

Divider Image

V krátkosti niečo o podujatí „Behu o pohár festivalu HoryZonty“ v Trenčíne.

 

Podujatie „Beh o pohár festivalu HoryZonty“ organizujeme spoločne s manželkou a pár priateľmi. Po dvojročnej odmlke spôsobenej pandémiou, sa stretneme na 11. ročníku tohto športového podujatia pre celé rodiny.

Beh je organizovaný vždy v posledný deň „Festivalu dobrodružných filmov HoryZonty“, tohto roku to bude 12.11.2022.

V priebehu dňa sú k dispozícii aj ďalšie sprievodné podujatia festivalu, ako doteraz každý rok bolo napríklad obľúbené vynášanie sudov po farských schodoch.

Máme po 5 detských kategórií pre chlapcov a 5 pre dievčatá a jednu pre juniorov a juniorky. Takže v tých detských a mládežníckych kategóriách odmeňujeme minimálne 36 detí (ak odmeňujeme len prvých 3 pretekárov v každej kategórii, ak máme dostatok cien, odmeňujeme prvých piatich) Okrem toho každý detský pretekár dostane v cieli sladkú odmenu.

V kategóriách dospelých máme zväčša 5 kategórií mužov a 3 katégórie žien. Taktiež odmeňujeme prvých 3-5 bežcov, podľa možností.

Ako malé občerstvenie po preteku pripravujeme každoročne teplý čaj, pre dospelých varené vínko a ako špecialitu „Chlieb s masťou a cibuľou“. (poslednú dobu už dávame aj s maslom a vlastným domácim lekvárom). Samozrejme v dnešnej dobe nemôžeme zaručiť, zmenu pravidiel a zákaz podávania občerstvenia.

Každoročne sa na podujatí zúčastňuje cca 30 dobrovoľníkov.

 

Štart a cieľ všetkých kategórií je situovaný pred Posádkovým klubom v TN (ODA).

Detské kategórie si svoje trate od 100 po 1200m odbehnú v blízkosti centra mesta, priamo v okolí Posádkového klubu. Kategória Juniorov a dospelých meria cca 6,6km so štartom pred Posádkovým klubom, okruhom cez Mierové námestie, okolo Morového stĺpu ,  späť pod bránu, ďalej poza Mestský úrad do lesoparku Brezina až k hotelu Brezina, späť cez čerešňový sad až pod hrad ku hotelu Elizabeth na Mierové námestie a odtiaľ do cieľa k Posádkovému klubu.

Zatiaľ sme mali najvyšší počet v detských kategóriách 191 bežcov (2013) a v hlavnom behu 170 (2015). Najvyšší celkový počet štartujúcich bol v roku 2015, kde sme mali celkový počet 342 štartujúcich (170 dospelým a 172 detí). Vzhľadom k obľúbenosti podujatia v prípade priaznivého počasia počítame s celkovou účasťou cez 400 bežcov. Celé podujatie organizujeme bez veľkého sponzora, len to, čo sa nám podarí zohnať od menších sponzorov podujatia.

U dospelých je  štartovný poplatok 5, resp. 10€ (podľa dátumu prihlásenia sa), pre deti je toto podujatie v prípade prihlásenia vopred bezplatné, v prípade prihlásenia sa namieste pretekov pravdepodobne bude u kategórií s meraním časov elektronickou časomierou symbolické 2€.

 

Ak by ste mali čas, môžete si pozrieť fotky z podujatia, od roku 2010 na stránke http://durikam.rajce.idnes.cz/

 

Riaditeľ preteku  : Ing. Juraj Hudák


Dôležité informácie:

Dátum súťaže: sobota 12.11.2022
Miesto: Priestor pred Posádkovým klubom Trenčín (Hviezdoslavova ul.) 9:00 hod – 14:00 hod
Štartovné pri prihlásení sa vopred (do 10.11.2022) – 5 €.
Štartovné pri prihlásení po tomto termíne (na mieste štartu) – 10 €