Psie záprahy

Psie záprahy

HoryZonty

Podujatia

Psie záprahy nás prevezú centrom mesta

Divider Image

K festivalu už niekoľko rokov patria aj psie záprahy mašéra Daniela Fila z Ranču Aljaška. Previezli vás už námestím, parkom aj Zátokou pokoja, tentoraz sa znova vrátia do centra mesta. V prípade priaznivého počasia ich nájdete v sobotu dopoludnia na Farskej ulici.

 

Záprahové psy behajú naozaj rady a tak, ak okolnosti dovolia, mašér Daniel Filo so svojimi „tátošmi“ zvládne previesť na svojej okružnej jazde centrom mesta približne 150 záujemcov, najmä detí. Sane, s ktorými sa psie záprahy najčastejšie spájajú, vystrieda v špeciálny tréningový vozík.

 

Ranč Aljaška, ktorý je domovom záprahových psíkov, sa nachádza v obci Turany (okres Martin) a ponúka rôzne možnosti trávenia voľného času v  prírode Turčianskej kotliny. Ranč poskytuje výcvikovú školu pre psov a agroturistiku (základy jazdenia na koni, vychádzky na koni do prírody, jazdu na kočoch a na psom záprahu). Výcviku psov sa majiteľ ranča,  mašér Daniel Filo, venuje viac ako 30 rokov. Okrem toho  je jazdcom a zároveň aj predákom Severozápadnej vetvy Pony Expres Slovensko.


Dôležité informácie:

Miesto a dátum súťaže: Farské schody, 12. 11. 2022
Registrácia: pod Farskými schodmi – priebežne od 9:30 do približne 12:00
Čas: približne 9:30 – 13:00

 

Podujatia sa bude konať len v prípade priaznivého počasia.

 

Zmena programu vyhradená.