Ukážka prvej pomoci

Ukážka prvej pomoci

HoryZonty

Podujatia

Ukážka prvej pomoci - s pomocou neziskovej organizácie DOBRÉ SRDCE Borisa Sádeckého

Divider Image

Súčasťou programu podujatia Beh o pohár festivalu bude aj ukážka prvej pomoci, ktorú si účastníci môžu skúsiť za pomoci členov neziskovej organizácie DOBRÉ SRDCE Borisa Sádeckého. Podujatie sa bude konať v sobotu 12.11.2022 pred Posádkovým klubom na Hviezdoslavovej ulici v Trenčíne.

„V rámci pretekov by sme radi bežali za správnu vec a podporili činnosť organizácie Dobré srdce Borisa Sádeckého. Okrem bežcov tak pozývame všetkých. Vítané sú deti, rodičia a nadšenci pohybu. Za každého platiaceho prispejeme aj my, a to v minimálnej hodnote 1 EURO. Pomocnú ruku viete podať aj formou vlastného príspevku,“ pozýva k podpore organizátor bežeckých pretekov Juraj Hudák.

Nezisková organizácia DOBRÉ SRDCE Borisa Sádeckého vznikla koncom minulého roka, krátko po tom čo Boris Sádecký počas hokejového zápasu skolaboval a v nemocnici mu už nedokázali pomôcť. Je to „iba” jeden z tragických športových príbehov. Veľa z nich ale takto skončiť nemuselo, keby bola včas a správne poskytnutá 1. pomoc. Práve preto sa členovia organizácie rozhodli šíriť osvetu o dôležitosti starostlivosti zdravia športovcov a realizovať školenia prvej pomoci, hlavne pre profesionálnych a amatérskych športovcov. V tomto roku už zrealizovali viacero pilotných školení 1. pomoci priamo v kabínach hokejových klubov, ktoré sa stretli s veľmi pozitívnou odozvou. Školenia vykonávajú bezplatne a nevyhnutné náklady sú hradené z vlastných financií a sponzorských príspevkov.

 

Viac o činnosti organizácie a o možnosti, ako podporiť jej činnosť nájdete na stránke: http://dobresrdceborisasadeckeho.sk/