HoryZonty

Podujatia

Žena a hory – autorská výstava fotografií Juraja Kožiaka

Divider Image

Pozývame vás na prehliadku sveta, v ktorom sa stretávajú vášeň, príroda a odvaha.

Fotografie vznikli v spolupráci s ultrabežkyňou Soňou Kopčokovou, ktorá má vášeň pre hory v každej ich podobe – či už sú to hory divoké, nespútané,  hlboké alebo impozantné. Hory sú jej vášňou a verným spoločníkom.

Soňu Kopčokovú isto mnohým z vás netreba predstavovať. Túto skvelú športovkyňu, ultrabežkyňu, sme minulý rok privítali aj na Horyzontoch ako hosťku besedy k filmu Sama na ceste.

Cesty Juraja Kožiaka ho aj s jeho fotoaparátom zaviedli i za hranice Slovenska, konkrétne do Švajčiarska, kde mal príležitosť dokumentovať náročné viacdňové ultra preteky, vrátane slávnych pretekov E250. Počas tohto extrémneho podujatia Soňa a jej tím prežili úctyhodných 76 hodín na trati, čo je skutočný prejav odvahy a vytrvalosti.


Juraj Kožiak

Fotograf Juraj Kožiak pochádza z Nízkych Tatier a jeho cesta v oblasti fotografie sa začala, keď mal 16 rokov. Rád fotí krásu prírody, hlavne hôr, a lezcov. Snaží sa zachytiť jedinečné momenty ako v prírode, tak aj v športe.

Ak prídete na festival, nezabudnite sa na chvíľu zastaviť a prehliadnite si fotografie. Ako ich autor hovorí, „dovoľte im, aby vás cez objektív fotoaparátu preniesli do sveta hôr a prírody. Tento zachytený príbeh je plný vášne a odvahy – teraz je na vás, aby ste v ňom našli inšpiráciu…“.

 Výstavu si budete môcť pozrieť od 9. do 11. novembra 2023 v priestoroch festivalu v Posádkovom klube.