Martin Fševed Žilka
Putovanie slovenskými riekami

„Počas prezentácie si splavíme 14 slovenských tokov, od Tatier až k Dunaju. Naša krajina je pestrá, máme horské riavy, kaňony i Amazóniu domácu. Primárne plavidlo bude packraft, stabilný a obratný nafukovací kajak, ale pôjdeme aj na kanoe, morskom kajaku či rafte,“ prezradil o svojom vystúpení na festivale cestovateľ za poznaním a dobrodružstvom Martin Fševed Žilka.

Bude to pekné, pestré a bude to premiéra. Bude nám fajn. Príďte.

Kedy?
V piatok 12. novembra 2021 na večerný filmovo-prezentačný blok.

Martin Fševed Žilka / vizitka

„Pochopil som, že človek má iba jeden život a jednu šancu žiť ho tak, aby mal zmysel, každý po svojom. Robiť veci so srdcom, zanietením, že sa má intenzívne venovať tomu, čo ho teší a že má tým tešiť aj ostatných okolo seba, robiť svet lepším.“

Jeho vášňou sú fotografovanie, cestovanie a outdoor športy.

Profesionálne sa fotografovaniu venuje vyše 20 rokov. www.PhotoMartini.com .

Precestoval 65 krajín, pádloval k indiánom v amazonských pralesoch, potápal pri karibských súostroviach, trekoval v himalájskych údoliach, splavoval rieky na štyroch kontinentoch, spoznával prastaré kultúry, sledoval veľké cicavce na afrických savanách, stúpal na alpské vrcholy a zlaňoval do vodopádov v úžasných kaňonoch.

Zúčastnil sa pár vodáckych expedícií, pričom prelomová bola najmä raftingová Expedícia Omo 2001.

Od roku 2019 podľahol kúzlu packraftingu, založil Packraft Team Slovakia a približuje tento nový spôsob objavovania ďalším ľuďom.

Zároveň je aj inštruktorom vodnej turistiky KST.

Viac info o packraftingu na www.Packraft.sk